Základní škola praktická | Akce 2007/2008 | Květen - Regionální přebor ÚK v lehké atletice
Zakladni skola prakticka

Základní škola praktická, Jungmanova 667, Roudnice nad Labem

Akce školy za školní rok 2007/2008

Duben - Regionální přebor Ústeckého kraje v lehké atletice

V měsíci únoru 2008 byla Základní škola praktická v Roudnici nad Labem pověřena uspořádáním lehkoatletických závodů pro žáky speciálních škol Ústeckého kraje. Důležité bylo stanovit datum konání, protože počasí toto jaro bylo nevlídné, nestálé a spíše deštivé. Dalším úkolem bylo zajistit sponzory. Oslovili jsme mnoho podniků, podnikatelů, organizací a společností s prosbou o finanční dary. Pak už jsme se vrhli na přípravu samotných závodů – zajistit stadion, sepsat disciplíny, připravit diplomy a medaile, sestavit startovací listiny, rozdělit ceny, přidělit učitele k jednotlivým stanovištím a také zajistit pro nesoutěžící žáky výuku ve škole. Nebylo to jednoduché, zvlášť když se jednalo pro vedení Základní školy praktické v Roudnici nad Labem o premiéru.

A potom nastal den D - středa 7. května. Svítilo sluníčko, bylo teplo a na nebi ani mráček! Dospěláci se ve škole sešli v 6 hodin a měli plné ruce práce s přípravou svačin pro sportovce.

Do místa konání se sjeli závodníci, trenéři a rozhodčí z jednotlivých škol (Dlažkovice, Litoměřice, Lovosice, Roudnice nad Labem, Štětí, Ústí nad Labem, Úštěk). Sportovci měřili své síly v lehkoatletických disciplínách - běh na 60 m, 100 m, 800 m, 1 500 m, skok daleký a vrh koulí. Soutěžili v kategoriích žáci, žákyně, muži, ženy.

Závody byly zahájeny v 9 hodin. Během celého soutěžního dopoledne se účastníci snažili o co nejlepší sportovní výkony. Soutěžili v duchu fair play, byli slušní, ukáznění, čestní, vzájemně se povzbuzovali a radovali se z úspěchů svých i svých kamarádů. V celkovém pořadí škol se nejlépe dařilo závodníkům z Ústí nad Labem, kteří získali 6 zlatých medailí, 2. místo patřilo sportovcům z Úštěka a 3. místo obsadili lovosičtí atleti. V závěru celého sportovního dopoledne byli všichni zúčastnění odměněni. Nejlepším sportovcům na prvních třech místech byly předány diplomy, medaile a věcné ceny. Tyto ceny pořádající organizace získala od sponzorů, kteří poskytli věcné i finanční dary.

Díky nim si mohli závodníci pochutnat na dobrém občerstvení, odnesli si za své výkony krásné dárky, a tím i milou vzpomínku na Roudnici.

Hlavním sponzorem závodů v lehké atletice byla společnost FRITAL, s.r.o., dále GLAZURA s.r.o., MONDI PACKAGING PAPER ŠTĚTÍ a.s., PROCHÁZKA spol. s r.o., VITANA, a.s., K  V CHODOUNY, PAPÍRNICTVÍ LINHART Štětí, ČESKÁ SPOŘITELNA,a.s., KOMERČNÍ BANKA, a.s., VLADIMÍR HUBÁLEK – PLASTOVÁ OKNA TROCAL, PEKAŘSTVÍ POLÁK, TRUHLÁŘSTVÍ – BLAŽEK JAROSLAV, ŽELEZÁŘSTVÍ HOMOLKA, PETR VODA Štětí, LIBUŠE SÝKOROVÁ Roudnice.