Základní škola praktická, Jungmanova 667, Roudnice nad Labem

Akce školy za školní rok 2010/2011

Listopad - Přespolní běh 2010

Přespolní běh 2010

Dne 5.11.2010 se konal na Mostné hoře v Litoměřicích otevřený přebor Ústeckého kraje v přespolním běhu. Naši školu reprezentovali na této sportovní akci Dunková Lenka, Kovács Marcel, Lakatoš Roman, Stojka Roman, Baník Lukáš a Jeřábek Marek. Závody byly rozděleny do několika kategorií podle věku.

V kategorii mladších dívek na trati 500m se umístila v silné konkurenci Lenka Dunková na pěkném 6. místě. Ovšem kategorii mladších žáků si vzala do režie naše škola.Zcela bezkonkurenčně zvítězil stylem start-cíl Roman Stojka, za ním se do prudkého kopce takticky vyvezl Roman Lakatoš a obsadil 3. Místo, za nimi do posledních metrů bojoval Marcel Kovács, který skončil na 5. místě. V kategorii starších žáků jsme měli dvě želízka v ohni.Až do cílové rovinky celý závod vedl Lukáš Baník, za ním se stále držel Marek Jeřábek. Bohužel v závěrečném finiši své pozice neudrželi, ale skončili na vynikajícím 2. místě (Baník Lukáš), Marek urval aspoň 4. místo.

Po vyčerpávajícím závodě přišel vhod oběd a občerstvení ve formě pití a domácích koláčků. Po vyhlášení výsledků jsme se rozloučili s Mostnou horou a pádili na autobus.Den se vydařil, jak po sportovní stránce, tak i po stránce chování žáků a neposlední řadě se povedlo i počasí.